Startande spelare:   84     Registered herrar/damer:   89%/11%
Totalt antal starter: 210 Antal spelade starter: 210
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Totala kvalresultat

Tillbaka

  Namn Klubb   Resultat   Hcp/ser
1. Ludwig Ingerskog Bodens BS   1496   0
2. Emil Holmberg Bodens BS   1473   2
3. Örjan Jonsson Vilhelmina IK   1453   29
4. Daniel Tserni BK Loet   1445   17
5. Jens Wärnberg BF Krypton   1440   30
6. Hans Bergman Bodens BS   1429   24
7. Peter Wiklund BK Ripan   1427   21
8. Viktor Söderlund Domsjö IF BK   1426   20
9. Kim Lindström Bodens BS   1422   17
10. Johannes Granström Bodens BS   1414   6
11. Robert Hagbard Vilhelmina IK   1406   30
12. Staffan Bergdahl Bodens BS   1398   17
13. Henrik Simonsson Bodens BS   1398   17
14. Tommy Andersson BF Krypton   1394   26
15. Jan Rönnbäck Bodens BS   1388   18
16. Aleksander Larsen Norge   1386   11
17. Filip Wilhelmsson BK Kaskad   1382   0
18. Rickard Ekman BF Krypton   1381   18
19. Bo-Erik Nilsson Bodens BS   1378   25
20. Niklas Wiklund BK Ripan   1374   14
21. Stig Larsson Bodens BS   1373   25
22. Johan Bergman Bodens BS   1366   18
23. Axel Simonsson Bodens BS   1365   17
24. Per Sundqvist Bodens BS   1365   7
25. Ulf Pettersson Bodens BS   1365   16
26. Olli-Pekka Pajari Finland   1364   6
27. Tommy Petersén BK Ripan   1359   4
28. Jan Öman BF Krypton   1355   27
29. Janne Norrblom BK Ripan   1339   21
30. Jesper Johansson Piteå BK   1339   30
31. Jonne Käsmä Finland   1331   9
32. Caroline Johansson Pite BF   1327   30
33. Ann-Sofi Strand BF Krypton   1324   26
34. Sara Almqvist BK Prana   1320   17
35. Magnus Lidberg Umeå IK BF   1313   15
36. Tony Lindquist Domsjö IF BK   1305   24
37. Daniel Rönnbäck Bodens BS   1304   11
38. Martin Helgesson Piteå BK   1302   30
39. Martin Lindqvist Domsjö IF BK   1300   23
40. Helena Carlsson Umeå IK BF   1300   22
41. Carl Wikhede Piteå BK   1291   18
42. Peter Lundberg Bodens BS   1289   14
43. Roger Jonsson Skellefteå IF   1289   16
44. Richard Spante Jonsta BK   1288   29
45. Joakim Löfstedt Vilhelmina IK   1288   24
46. Anders Jonsson Domsjö IF BK   1287   28
47. Patrik Nylander Domsjö IF BK   1286   23
48. Rolf Norling Boden-Cometen   1283   30
49. Sofia Hultstedt Bodens BS   1283   30
50. Ove Sundén BF Krypton   1279   21
51. Ingvar Carlsson Boden-Cometen   1273   23
52. Patrik Skogqvist BF Krypton   1272   8
53. Peder Jacobsson IFK Umeå   1267   6
54. Kent-Ove Andersson Boden-Cometen   1263   30
55. Lars Karlsson Bodens BS   1261   12
56. Mats Andersson Bodens BS   1256   12
57. Jan Sjökvist Boden-Cometen   1255   25
58. Henrik Ekblom Umeå IK BF   1250   19
59. Andreas Lindgren Bodens BS   1240   11
60. Louise Löfgren Piteå BK   1240   30
61. Bo Riström BF Krypton   1239   15
62. Roger Engman BK Loet   1233   24
63. Stefan Nilsson Luleå BF   1229   30
64. Lars-Erik Spett BK Ripan   1229   30
65. Mikael Svensson BF Krypton   1227   30
66. Ante Fahlén Vilhelmina IK   1220   16
67. Sebastian Gabrielsson Piteå BK   1205   26
68. Anders Johansson Piteå BK   1186   28
69. Janne Nyman Skellefteå IF   1182   29
70. Gina Herigstad Larsen Norge   1175   30
71. Magnus Fagerqvist BK Loet   1171   14
72. Joakim Sandqvist Vilhelmina IK   1170   30
73. Andreas Jonsson Vilhelmina IK   1167   30
74. Sebastian Landin Olsson BK Loet   1159   30
75. Markus Satta Finland   1141   30
76. Mattias Jonsson Jonsta BK   1138   9
77. Viktoria Sandlund IFK Umeå   1131   30
78. Erik Rönnbäck Bodens BS   1130   26
79. Marcus Ekman Boden-Cometen   1128   30
80. Arto Kuusela BK Loet   1117   17
81. Ann-Cathrine Karlsson BF Krypton   1112   30
82. Markku Vuorela Finland   1097   30
83. Jonatan Nilsson BK Loet   1076   30
84. Peter Berglund Boden-Cometen   1052   30

Bookmark and Share